Nyíregyháza

Nyolcvanöt évvel ezelőtt hunyt el Krúdy Gyula

Nyíregyháza – Krúdy Gyula a „Nyírség álmodója” volt – Nyíregyháza, a nyíri tájak és emberek elevenen élnek a műveiben.

Gáncs Péter püspök szolgált az ötéves mandabokori közösségi házban

Nyíregyháza – Cantatevasárnap délelőtt Zsarnai Krisztián hajdú-szabolcsi esperes meghívására Gáncs Péter püspök hirdette az igét a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség mandabokori többfunkciós gyülekezeti háza felszentelésének ötödik évfordulóján tartott hálaadó istentiszteleten Ézs 42,8–12 alapján. A liturgiában Bozorády Zoltán nyugalmazott esperes és Bozorády Zoltánné nyugalmazott lelkész, a körzet korábbi parókusa szolgált.

Móka és kacagás Határtalanul!

Nyíregyháza – A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium diákjai hatodik éve vesznek részt a Határtalanul! programban, egy-egy tanévben akár három győztes pályázattal is. Mint minden évben, a 2017/2018-as tanévben is két úti célja volt a kirándulásoknak, a nagybányai Nicolae Iorga Általános Iskola magyar tagozata a 7. évfolyamnak és a székelykeresztúri Berde Mózes Unitárius Gimnázium a 10. és 11. évfolyamnak.

Több ezer fiatal hallotta a Szélrózsa hírét – Lezárult a roadshow

Budapest – Nyíregyháza – A hét elején Nyíregyházán zárult a közel három hónapot átölelő, minden evangélikus középiskolát érintő Szélrózsa-roadshow! A Szélrózsa találkozó szervezői a bemutató alkalmakon felhívták a fiatalok figyelmét a kulturált, Istennel megélt ifjúsági találkozó lehetőségére.

21 év hűséggel keleten…

Nyíregyháza – „Járj Isten útján hű munkában, Mondj imádságot, éneket! Egyedül benne bízzál bátran, Megújul akkor életed. Ki benne bízik boldogan, Arra az Úrnak gondja van.” (EÉ 331,5) „Nehéz feladatot kaptam esperes urunktól, hogy búcsúztassam el az elnöktárs Márföldi Istvánt, aki 21 évi egyházmegyei szolgálat után „visszavonul” a Hajdú-Szabolcsi Egyházmegyei felügyelő szolgálatából” – írta visszaemlékezésében Abaffy Zoltán egyházmegyei másodfelügyelő.

Zenés áhítatot tartottak a nyíregyházi evangélikus nagytemplomban

Nyíregyháza – Az alkalmon a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium kórusa és hangszeres növendékei, valamint Kiss Zoltán orgonaművész lépett fel. Igét hirdetett dr. Kovács László Attila.

Matematikatanárok találkozója volt Nyíregyházán a Kossuth-gimnáziumban

Nyíregyháza – „Ketten kellünk hozzá. Mindig. Ahhoz, hogy élni kezdjen egy gondolat, egy történet, egy érzés. Én csak elkezdhetem.” (Krúdy Gyula) – Az előbbi idézet a házigazda Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium egyik neves diákjától származik. Bár Krúdy minden bizonnyal más kontextusban értette az előbbi műrészletet, mégis: a „tudományok királynőjével” való szorosabb ismeretséghez is ketten kellünk: tanár és diák.

Kezdődik! – Elindult a második félév a roma szakkollégiumban

Lezárult a felvételi folyamat a nyíregyházi Evangélikus Roma Szakkollégiumban (ERSZK). Az intézmény ezúttal harminckét taggal, köztük nyolc új szakkollégistával vág neki a második félévnek. A szakkollégisták Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megye településeiről, főleg aprófalvaiból érkeztek, jellemzően ők lesznek az első diplomások családjukban.

Megújul a nyíregyházi evangélikus nagytemplom

Nyíregyháza – Jövő tavasz végére, nyár elejére teljesen megújul az evangélikus templom a megyeszékhelyen, köszönhetően annak a 650 millió forintos támogatásnak, melyet a kormány az Emberi Erőforrások Minisztériumán keresztül juttat el az egyházközséghez.

Helyeden vagy? – Végh Tamás böjti evangelizációja Mandabokorban

Nyíregyháza – Böjt negyedik hetének első felében Zsarnai Krisztián esperes meghívására Végh Tamás nyugalmazott fasori református lelkész tart evangelizációs sorozatot Nyíregyháza Mandabokorban, a többfunkciós közösségi házban. Ezeket a böjti estéken elhangzó igehirdetéseket érdeklődő olvasóink meghallgathatják a tudósító honlapjáról is a következő nap reggelétől. Pál apostol megtérési története alapján (ApCsel 9. rész) a mai keresztyéneknek szól a kérdés: a helyeden vagy?

Feliratkozás RSS - Nyíregyháza csatornájára